Rozdzielacz 230V 0,75 mm² 600W

Rozdzielacz 230V

Praca przy projekcie militarity (lekkiej mobilnej serwerowni) owocuje drobnymi innowacjami. Poniżej znajduje się kilka informacji o rozdzielaczu niezbędnym do połączenia w jednej skrzynce kilku urządzeń.

Przy instalacji lokalnej w skrzynce występują takie odbiorniki jak:

  • Kilka mikrokomputerów MiniPc
  • Chłodzenie z zasilacza 5V
  • Switch

Listwa

Rozdzielacz musi zapewniać co najmniej 3-4 gniazda, dlatego najczęstszym, wyborem jest rozdzielacz z wyłącznikiem zasilania, dodatkowym kryterium jest wielkość, czym mniejszy tym lepiej, dlatego zrezygnowałem ze standardu schuko na rzecz płaskich gniazd

https://www.amazon.de/Euro-Steckdosenleiste-Mehrfachstecker-Ber%C3%BChrungsschutz-beleuchteter-Ein-Ausschalter/dp/B09DQ8PH9X/

Pałąk

Możliwe jest też wykorzystanie gotowego rozdzielacza na samych kablach, co ułatwia podłączenie zasilaczy, które nie mieszą się na jednej listwie, gdyż gniazda są za blisko:

https://www.amazon.de/dp/B0BX5HKW1X

Dedykowane modularne

Powyższy Pałąk, ma tę wadę, że wtyczka znajduje się zbyt blisko gniazd, dlatego postanowiłem stworzyć dedykowane i co ważne modularne rozwiązanie, gdzie mogę zmienić np. długość kabla z wtyczką, gniazdem lub zmienić gniazdo na ósemkowe w celu przedłużenia bezpośrednio standardowym kablem.

Jak widać na fotografii gniazda są połączone w rozdzielaczu z zaciskami beznarzędziowymi, wyłącznikiem oraz płaską wtyczką, to rozwiązanie wymagało użycia lutownicy lub zaciskarki z tulejkami, aby w momencie częstej zmiany nie nastąpiło zużycie wiązki miedzi.

Rozdzielacz 230V

Standardy gniazd

W momencie przekroczenia granic wielu krajów można spotkać inne standardy gniazd i zasilania, dlatego warto pomyśleć przed podróżą z mobilną serwerownią o zapewnieniu odpowiedniego adaptera.

Zapraszam na stronę cena-prądu, gdzie zostały opisane standardy wraz z krajami, w których występują:

http://www.cena-pradu.pl/gniazdka.html

Tom Sapletta
Latest posts by Tom Sapletta (see all)